اتوماسیون صنعتی

تجهیزات اتوماسیون صنعتی
امروزه به سختی میتوان جایی را یافت که از تکنولوژی و تجهیزات مدرن صنعتی درآن اثری نباشد. تجهیزات اتوماسیون صنعتی همه اطراف مارا در برگرفته و روزبه روز بر دقت ، سرعت و ظرافت آنها افزوده میشود.و البته که صنایع ایران هم از این موضوع مستثنی نیست . که البته بیشترین تجهیزات اتوماسیونی که در کشور ما استفاده شده است تجهیزات PLC زیمنس است.
اتوماسیون یا روباتیزه کردن (Industrial Automation) به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی مانند کامپیوتر به جای انسان در جهت هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه‌های تولید است.
فروش پی ال سی زیمنس s7 300 به بهره‌گیری از سامانه‌های کنترل (مثل کنترل عددی،  منطقی قابل برنامه ریزی، و دیگر سیستم‌های کنترل صنعتی)، مکانیکی و الکترونیکی به کمک رایانه ها برای پایش خط تولید گفته می‌شود، که در آن هدف، کاهش نیاز به دخالت انسان برای بالا بردن دقت تجهیزات می باشد.
توانمندی های ایرکو
  • تامین کلیه تجهیزات PLC با برند زیمنس.
  • فراهم آوری کلیه تجهیزات اندازه گیری مانند انکودر ها ،سنسورها، اسیلسکوپ و فانکشن ها .
  • درایو ، سافت استارتر و UPS با برند ABBفروش پی ال سی زیمنس s7 300

وسیله ای الکترومکانیکی که چرخش محور رابه پالسهای قابل شمارش در خروجی تبدیل میکند تا از روی آن زاویه محور یا تعداد دور آن تعیین میشود مهمترین نوع آن رمزگذاری نوری زاویه – محور است که از تعدادی لامپ نورگسیل و آشکار ساز نوری و صفحه ایی از نقاط روشن  و تاریک که روی محور نصب میشود ، تشکیل شده است.

از اینورتر در مواردی استفاده میشود که منبع ولتاژ DC ثابت در اختیار بوده و ولتاژ یا جریان AC با دامنه و فرکانس قابل تنظیم مورد نیاز باشد مانند اینوتر های PWM کانوترهایی که ورودی آنها منبع ولتاژ ac با دامنه و فرکانس قابل تنظیم باشد سیکلو کانورتر نامیده میشود

اجزای اصلی درایو عبارتند از منبع تغذیه ، سیستم تنظیم کننده توان ، بلوک کنترل کننده و بار مکانیکی . در درایوهای الکتریکی از موتورهای الکتریکی مختلف استفاده میشود این موتورها عبارتند از: موتورهای جریان دائم ( در انواع موازی ، سری ، کمپوند و مغناطیس دایم ) موتورهای القایی با رتور سیم پیچی شده و رتور قفسه ایی، موتورهای جریان دایم فاقد جاروبک و موتورهای پله ایی